Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... procura din strainatate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

procura din strainatate

Buna ziua,
va rog sa ma sprijiniti cu urmatoarea problema: ce procedura trebuie sa urmeze tatal care este in Germania pentru a obtine o declaratie conform careia este de acord ca mama si fiul sa paraseasca Romania.
multumesc
Sa mearga la consulat sau ambasada si sa dea declaratie : subsemnatul X cu datele cunosc prevederile codului penal cu privire la falsul in declaratii, declar ca sunt de acord ca fiul cu datele sa iasa insotit de mama ci datele, in perioada.. in directia..
Stiu cei de acolo formularea. sa ii trimiteti copii dupa acte sa nu faca o greseala cand scriu datele.
gi-jane2, moderator