Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... SUNT TINUT DE CONTRACTUL DE INCHIRIERE.... IN FORMA ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

SUNT TINUT DE CONTRACTUL DE INCHIRIERE.... IN FORMA CERUTA DE ADMIN. FINANC... DAR NEINREGISTRAT.....

am inchiriat un apartament. singurul contract incheiat cu proprietarul este un tipizat al contractelui de inchiriere ..exact tipizatul care se foloseste pentru contractele ce urmeaza a fi inregistrate la Admin.Financ.... CONTRACTUL INSA NU A FOST INREGISTRAT LA ADMIN.FINANC.
in contract s/a prevazut ca inchirierea se face pe 7 luni.. insa nu doresc sa mai raman 7 luni in apartamentul respectiv.
LA CE MA EXPUN DACA NU RESPECT UN CONTRACT INCHEIAT INTR-O ATARE FORMA?
SE CONSIDERA RESPECTIVUL CONTRACT LEGAL INCHEIAT.. CHIAR DACA NU A FOST INREGISTRAT LA ADMIN. FINANC.?... ASTA in cazul in care se va ajunge la instanta.. ...
Ideea este ca veti avea de suferit si dvs si proprietarul. Din experienta si practica va spun ca in 99.9% din cazuri proprietarul nu va va actiona in judecata, stiindu-se cu musca pe caciula la randul lui :D.