Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Credit nerambursat si somatie de plata
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Credit nerambursat si somatie de plata

Bun ziua,va rog din suflet sa ma ajuta-ti cu cateva raspunsuri la intrebarile mele.
In anul 2008.08.22 am facut un credit de nevoi personale si am platit ratele pana in data de 23.02.2009,acee fiind ultima.In data de 13.11.2013 am primit o instiintare in scrie ca am fost data in judecata in 23.09.2013 fiid data solutia si sunt obligata sa platesc o suma datorata.Intrebarile mele sunt : cand se prescrie fapta si daca eu nu am bunuri mobile si imobile pe numele meu si nici venituri decat alocatia fetitei ce mi se poate intampla?
Nu are ce sa vi se intample, nu au de unde recupera, nu e vb de vreo fapta care sa se prescrie.
Ar fi trebui si acum sa contestati sa invocati prescriptia. Despre ce datorie e vb ?
o datorie de aproape 20000 lei.