avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1010 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Primesc sau nu circumstanta atenuanta?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Primesc sau nu circumstanta atenuanta?


Un tip a tot agresat-o verbal pe iubita mea, propunandu-i de n ori sa faca sex cu ea desi stia ca ea are prieten... L-a refuzat de n ori. Eu am aflat, si m-am dus la respectivul si l-a lovit.

Primesc sau nu circumstanta atenunta?



Noi doi avem 18 ani. Agresorul fetei 25. Conteaza asta?
Agresorul are 18 zile IML si o mica taietura (2 cm maxim) la barbie dupa ce cazut pe jos) :)
Cel mai recent răspuns: epurashu , utilizator 20:44, 17 Noiembrie 2013
Depinde de la caz la caz...
Poate fi si circumstanta agravanta si circumstanta atenuanta in raport de apararea care va intelege sa o faca avocatul.
Daca ati dat deja declaratie avocatul nu mai poate decat sa vada ce mai poate sa faca in functie de ceea ce ati declarat.
cam ce ar trebui sa declare ca sa fie 73b?

legea ar trebui sa fie aceeasi pt. toti,nu?
Ultima modificare: Duminică, 17 Noiembrie 2013
epurashu, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Provocarea si eroare de fapt castordo castordo Speta: Un tip o hartuieste pe o fata, dupa voce tipa il confunda cu un coleg de clasa. Prietenul fetei il loveste pe acel baiat, si primeste celebrul 73 ... (vezi toată discuția)
73 lit. b sau doar pacalit de comisar? ionescucj ionescucj Am exact problema user-ului danyell, cu exceptia ca... In cazul meu nu i-a spus chiar pe fatza \\\\"hai sa facem sex\\\\", ce doar ii trimitea imagini ... (vezi toată discuția)
Bataie. de pe penal pe civil. kamikaze1999 kamikaze1999 Anul trecut l-am pocnit pe un baiat intr-un club pt. ca acesta ma exaperase (ma tot ameninta sa-i cumpar o bere). Baiatul a cazut si si-a spart capul. A primit ... (vezi toată discuția)