avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 794 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... 73 lit. B Sau doar pacalit de comisar?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

73 lit. B Sau doar pacalit de comisar?

Am exact problema user-ului danyell, cu exceptia ca...


In cazul meu nu i-a spus chiar pe fatza "hai sa facem sex", ce doar ii trimitea imagini erotice si mesaje cu subinteles
[Editat de Admin: Nu e nevoie sa fiti atat de explicit]

Ultima data fata l-a intrebat "ce vrei de la mine" el i-a dat un SMS "vreau ceea ce orice alt baiat ar vrea".

M-am dus, l-am rezolvat. 12-15 zile IML :) Fara cicatrici pe viata in cazul meu. Doar cu nasul spart, cu os nazal cu tot (dar i l-a pus doctorul la loc) :)

:D Primesc 73B? :D Sau am luat tzapa cand i-am dat mesajele si SMS_urile la politist. A fost foarte foarte prietenos si intelegator pana i le-am dat... dupa aia parca s-a schimbat la 180 de grade... :(((

Pot sa le cer inapoi?

Ultima modificare: Duminică, 17 Noiembrie 2013
Admin, administrator
Cel mai recent răspuns: epurashu , utilizator 01:37, 18 Noiembrie 2013
Depinde cum se va interpreta.
Se poate interpreta oricum...

Daca ar fi sa apreciem in cote, as zice ca doar 25% ati avea sanse...
Dar...asa cum precizam mai sus orice se poate intampla...
Ultima modificare: Duminică, 17 Noiembrie 2013
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
25% sansa pt. atenuanta si 75% pt. agravanta sau cum?
25% ca sa se aplice atenuanta.

Nu m-am referit la agravanta...

Acolo s-ar face alte calcule...
Puteti dezvolta subiectul?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Primesc sau nu circumstanta atenuanta? dannyell dannyell Un tip a tot agresat-o verbal pe iubita mea, propunandu-i de n ori sa faca sex cu ea desi stia ca ea are prieten... L-a refuzat de n ori. Eu am aflat, si ... (vezi toată discuția)
Provocarea si eroare de fapt castordo castordo Speta: Un tip o hartuieste pe o fata, dupa voce tipa il confunda cu un coleg de clasa. Prietenul fetei il loveste pe acel baiat, si primeste celebrul 73 ... (vezi toată discuția)
L-am batut pentru avansurile cu conotatie sexuala pe care le facea sotiei- primesc circumstanta atenuanta? dracusormic dracusormic Un coleg de-al prietenei mele ii tot facea avansuri cu conotatie sexuala, si ii propunea sa se desparta de mine pt. el. L-am batut mar... cand am vazut ... (vezi toată discuția)