Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Despre micsorarea pensiei alimentare
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Despre micsorarea pensiei alimentare

Buna seara,
am si eu o problema delicata in care va cer ajutorul.Am fost casatorita din urma careia am nascut un copil,care a ales sa ramana cu tatal.Intre timp mi-am refacut viata si urmeaza sa nasc urmatorul copil.As dori sa-mi spuneti ce acte si taxe imi sunt necesare pt micsorarea pensiei alimentare.
Va multumesc
Certificatul de nastere al copilului, copie dupa buletin si daca v-ati schimbat numele si copie dupa certificatul de casatorie, hotararea veche , chitanta ca ati platit taxa de timbru de 20 de lei, cerere.
Pensia se va reduce de la 25, la max. 16,5% din venitul dvs stabil.