Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Atestat taxi/cazier judiciar
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Atestat taxi/cazier judiciar

Doresc sa imi iau atestat de transport persoane (atestat taxi) si am vazut ca in actele necesare este cuprins si cazierul judiciar. Daca am avut o condamnare (delapidare, 2 ani inchisoare), pot obtine atestatul?
a fost executata pedeapsa? sau a trecut termenul de suspendare ?