Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Proces civil contra politiei
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Proces civil contra politiei

Buna ziua,
in anul 2009 am avut un accident de masina pe DN1, nici pana la momentul actual dosarul nu este finalizat , nu ma lungesc aici cu intamplarile, incompetentele si nepotismele care au lungit atat dosarul .

Intrebarea mea ar fi : pot cere daune morale politiei ca institutie ? sau politistilor care au anchetat dosarul, ca si persoane fizice ?
Un eventual proces trebuie deschis in localitatea in care activeaza politia sau in cea in care domiciliez eu ?

multumesc anticipat
Teoretic daca aveti dovezi temeinice puteti analiza oportunitatea unei astfel de actiuni
Atentie insa ca va puteti confrunta direct in instanta cu reprezentanti/aparatori ai intimatei,care sa ridice exceptii,lipsa de procedura,etc
multumesc pt raspuns .
Da stiu ca e o lupta cu morile de vant dar vreau sa fiu sigur ca fac tot ce tine de mine pt incheierea unei povesti urate.

Pot sa deschid procesul la Bucuresti(unde am eu domiciliul) contra politiei Prahova ?