avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 667 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Am uitat sa ma duc la viza pentru somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Am uitat sa ma duc la viza pentru somaj

Am uitat sa ma duc sa vizez carnetul de somaj ...trebuia sa fie vizat pe data de 18.11.2013 si nu a venit somaju pana in data de azi....ce se poate intampla?#-o
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 09:33, 19 Noiembrie 2013
1. Va duceti astazi si gasiti un motiv pe care sa-l invocati.

2. Luna aceasta primiti indemnizatia de somaj pe luna octombrie asa ca nu are legatura cu neprezentarea dvs. la viza de ieri.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutorul de somaj suspendat helisstalin helisstalin Buna ziua, nu mi-am vizat carnetul de somaj in luna septembrie 2010 iar in octombrie m-am dus sa-l vizez cu intarziere. Mi s-a zis ca mi se suspendase dreptul ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil i_cezarina i_cezarina Buna ziua, saptamana trecuta mi-am depus prenatalul la AJOFM. Cand mi-au dat cartea de munca, printre altele scria si faptul ca zilele 24-26.02.10 nu se ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie somaj my23 my23 Buna ziua, Daca luna aceasta pe 14 ma duc la 1 viza pt somaj in cat timp mi se vireaza banii pe card? Multumesc (vezi toată discuția)