Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Indrumare pentru o sesizare
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Indrumare pentru o sesizare

Buna ziua,

In luna octombrie am platit integral o excursie 2 persoane la Praga in valoare de 1355 lei, unei agentii din bucuresti.

Am primit documentele de calatorie si ne-au gresit biletele de avion, noi trebuia sa zburam cu o companie romaneasca de linie si ne-au trimis bilete cu compania pragheza si alte ore fata de cele pe care le discutasem noi si care nu ne avantajau.

Am incercat pe toate caile posibile sa obtin biletele pentru care am platit, dar fara succes.

As vrea sa fac sesizare, dar problema este ca nu stiu unde si nici ce pasi sa urmez.

Ma puteti ajuta, va rog?

Astept un raspuns la adresa de mail voicu.laurageorgiana@gmail.com

Multumesc,
Laura
Le-am spus, ca le fac plangere la politie si ca exista deja sesizare facuta la ANPC si cam asta a fost raspunsul lor: [Buna ziua,
Stimata doamna nu inteleg in baza a ce faceti plangere deoarece nu cred ca ati ajuns la aeroport si ati intampinat probleme acolo sau la cazare!
Orice greseala ar fi s-ar fi remediat cu siguranta fara ca vacanta dvs sa fie afectata! O sa va rog sa transmiteti o solicitare de anulare si un cont bancar pentru a vi se inapoia suma achitata deoarece aceasta situatie nu este placuta nici pentru noi si cred ca nici pentru dvs!].

Am confirmarea de la hotel pe mail, ca nu exista rezervare pana in momentul de fata.

Exact la genul asta de firme tepare m-am gandit si eu, de asta am inceput sa verific dc exista rerzervari la compania aeriana si la hotel.

Dar se pare ca tot ei sunt suparati.
Laura2285, utilizator