Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Un al doilea contract dupa incetarea primului ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Un al doilea contract dupa incetarea primului contract...

Buna ziua. Ma confrunt cu o situatie. Am avut un angajat pe care l-am angajat in luna iulie pe o perioada nedeterminata. Din cauza unor probleme personale ale respectivului, am ajuns de comun acord sa incheiem contract prin acordul partilor cu data incetarii de 12 septembrie.
In acest moment, din cauza unor alte probleme de ale respectivului, l-am reangajat printr-un nou contract de munca pe o perioada nedeterminata cu data de incepere de maine, 21.11.2013.
In acest caz, voi fi nevoit sa fac o noua fisa de aptitudini sau noi seturi de analize medicale, chiar daca cele de la prima angajare din iulie inca sunt valabile?
Va multumesc!
In opinia mea, ar trebui refacute aceste analize si fise intrucat este vorba despre o noua angajare.