Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Contestarea unui certificat medico legal
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Contestarea unui certificat medico legal

O persoana care a scos un certificat medico legal cu urmatoarele consemnari de la medicul legist :din fisa de asistenta med in UPU reiese dg.'' ingustarea spatiului C7-T1 .Nu sunt vizibile traiecte de fractura''[diagnosticul din interpretarea radiografiei coloanei vertebrale.diagnostic final:''Traumatism col cervicala prin agresiune afirmativ '' .Examen actual: pe fata dorsala brat sting 1/3 proximala echimoza violacee palida de 2cm diametru , acuza cefalee occipitala,dureri cervicale posterioare si ale bratului sting.CONCLUZII:numitul x prezinta leziuni post traumatice ce pot data din data de ....Aceste leziuni s-au putut produce prin lovire cu,sau de corp dur.Leziunile traumatice nu necesita zile de ingrijiri medicale. Din biletul de trimitere eliberat de spitalul x ,reiese ca susnumitul x prezinta diagnosticul :''Afirmativ agresiune.Traumatism col.cervicala'' cum poate sai se contest acesta in instanta?
abcdefgh2013, utilizator
Poate este contestat pe considerentul că nu au fost acordate zile de îngrijiri medicale.
diagnostic
abcdefgh2013, utilizator