Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Faliment firma
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Faliment firma

Va rog sa-mi spuneti ,daca in urma insolventei ,falimentului, radierii prin hotarirea judecatorului sindic, cu art .131 din L 85/2006 , ( firma avea debite la fisc) iar lichidatorul judiciar nu a atras raspunderea materiala administratorilor, fiscul poate sa ceara daune si cui ?. Va multumesc mult.
Prin hotararea de radiere judecatorul sindic descarca de obligatii si administratorii societatii falite.