avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 861 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Faliment firma
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Faliment firma

Va rog sa-mi spuneti ,daca in urma insolventei ,falimentului, radierii prin hotarirea judecatorului sindic, cu art .131 din L 85/2006 , ( firma avea debite la fisc) iar lichidatorul judiciar nu a atras raspunderea materiala administratorilor, fiscul poate sa ceara daune si cui ?. Va multumesc mult.
Cel mai recent răspuns: adelaida_07 , utilizator 10:39, 23 Noiembrie 2013
Prin hotararea de radiere judecatorul sindic descarca de obligatii si administratorii societatii falite.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Urgent insolventa stefanitaorzan stefanitaorzan Buna ziua , am avut o firma in faliment pentru care s-a dat sentinta \" În baza art. 131 din Legea 85/2006 închide procedura de faliment; aprobă decontul ... (vezi toată discuția)
Lichidare societate comerciala teodora g teodora g am avut o societate care s-a radiat in martie anul acesta. A fost cu datorii la bugetul statului. Inainte de declansarea procedurii insolventei conform Legii ... (vezi toată discuția)
Lichidator judiciar Coman2010 Coman2010 Buna ziua, Am initiat procedura simplificata faliment, instanta a numit un lichidator judiciar cu o retributie de 3000 lei. Societatea nu are niciun bun ... (vezi toată discuția)