Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Masina second hand - pacaleala
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Masina second hand - pacaleala

Buna ziua,
Am cumparat o masina sh, ulterior am aflat ca nu are km reali si cartea de revizie e falsa.mai pot sa fac ceva dat fiind faptul ca am cumparat-o de la un domn ale carui date nu le am, mai putin numarul de telefon?
ediedi a scris:

am cumparat-o de la un domn ale carui date nu le am,

Daca ati cumparat prin incheierea de document legal,teoretic in document trebuie sa fie inscrise datele vanzatorului
Daca aveti nemultumiri ,initial contactati telefonic vanzatorul
Daca amiabil nu puteti solutiona,analizati oportunitatea promovarii unei plangeri sub aspectul savarsirii infractiunii de inselaciune