Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... PFA si contract de munca la aceeasi firma
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

PFA si contract de munca la aceeasi firma

Buna seara, va rog sa-mi spuneti daca exista posibilitatea legala ca un angajator sa plateasca un salariat pe contract de munca si pe PFA-ul salariatului inregistrat cu alta activitate decat cea pe care salariatul o presteaza in baza fisei postului anexa la contractul de munca
Da, daca activitatea prestata ca pfa, nu este activitate dependenta.