avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 804 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... PFA si contract de munca la aceeasi firma
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

PFA si contract de munca la aceeasi firma

Buna seara, va rog sa-mi spuneti daca exista posibilitatea legala ca un angajator sa plateasca un salariat pe contract de munca si pe PFA-ul salariatului inregistrat cu alta activitate decat cea pe care salariatul o presteaza in baza fisei postului anexa la contractul de munca
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 22:14, 23 Noiembrie 2013
Da, daca activitatea prestata ca pfa, nu este activitate dependenta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Timp de lucru pfa(urgent) iubisbb iubisbb Buna ziua, As dori daca se poate sa imi raspundeti si mie la o intrebare;Ma intereseaza sa stiu daca o persoana PFA, in baza unui contract de munca este ... (vezi toată discuția)
Contract individual de munca si contract prestari servicii aceeasi persoana brigite brigite Buna ziua, Va rog sa imi spuneti in ce conditii un angajat la o firma SRL poate avea atat contract individual de munca cat si contract de SRL. Obiectul de ... (vezi toată discuția)
Munca dependenta? suciu_diana suciu_diana Buna ziua, pot exista suspiciuni ca ar fi munca dependenta, daca un SRL cu 1 angajat - adica administratorul firmei, presteaza 4 ore/zi de luni-vineri, ... (vezi toată discuția)