Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Recuperare cheltuieli tratament medical
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Recuperare cheltuieli tratament medical

Exista vreo solutie prin care se poate recupera cheltuielile cu tratamentul pe care il cumparam cand suntem internati in spital?
Mentionez ca persoana internata este pensionara.
Daca da, cum si in ce conditii.Multumesc.
Formulati o cerere catre Casa de asigurari de sanatate judeteana prin care cererti restituirea sumelor cheltuite.La cerere trebuie sa anexati in copie urmatoarele acte: Biletul de iesire din spital, chitantele medicamentelor achizitionate pentru bolnavul internat si copia cuponului de pensie....success.