Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Inchidere SRL
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Inchidere SRL

buna ziua,
cum pot inchide o firma(srl)?
mentionez ca sunt datorii de 20 000 lei dar si bani de incasat de la client.
in ultima perioada firma merge pe pierdere si vreau sa opresc aceste pierderi.
multumesc!
Solicitati intrarea firmei in insolventa prin intrare direct in faliment. Cererea se depune la Tribunal insotita de acte doveditoare ale starii de faliment imminent si de taxa de timbre de 200 lei.
care sunt actele doveditoare ale starii de faliment imminent?