Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... DEMOLARE CONSTRUCTIE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

DEMOLARE CONSTRUCTIE

In cadreu procesului de indiviziune am demonstart cu martori , cu interogatoriul piritilor , cu documente de la primarie - consatatre schimbare relevee , cu expertiza tehnica , faptul ca piritii au construit ilegel , fara autorizatie de la primarie sau din partea coproprietarilor . Am demonstrat ca extinderea ilegala impiedica folosirea cladirii ca inainte de a se face xtinderea ilegala . In cadrul acesui proces pot cere demolarea extinderii ?
nu
#-o
Alt proces, eventual o sesizare la ISC. Trebuia cerut in actiune.
am constatare de modificare a releveelor de la primarie si am pus la dosar " din prima " se stie la instanta