Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda radar
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda radar

buna ziua

se poate contesta cu sorti de izbanda un proc verbal pt radar in cazul in care in continutul acestuia se precizeaza doar ca ,,a fost prins de aparatul radar circuland cu...." fara a se indica seria, nr si/sau datele aparatului radar?
citeam undeva ca este obligatorie precizarea acestor informatii in pv.

multumesc anticipat
buna. pentru asta nu se poate, in cazul in care data e gresita , datele personale eronate.
Aspectele mentionate nu sunt de natura sa conduca la anularea PV
Motive care pot atrage anularea PV sunt nerespectarea disp art 16,17 din OG nr 2/2001