avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 952 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contestare P.V.amenda circulatie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contestare P.V.amenda circulatie

Pot cere anularea P.V.pentru faptul ca mi s-a calculat gresit punctul de amenda.Mai precis,punctul de amenda este de 10 la suta din salariul minim brut,deci acum ar drebui sa fie de 190 lei,ori mie mi-a calculat de 145lei
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 12:43, 8 Martie 2018
De cerut dv puteti sa cereti,instanta insa va respinge cererea dv
Anularea unui PV contraventie se poate dispune de catre instanta in anumite cazuri si conditii prevazute de disp art 16,17 OG nr 2/2001
Aspectul invocat de dv nu este de natura sa atraga anularea PV
Ultima modificare: Joi, 8 Martie 2018
ynocentta, utilizator
Înțeleg că vreți să contestați fiindcâ valoarea e prea mică?
Eu vreau sa invoc ca P.V.este scris gresit
Dacă doar documentele greșite ar fi lovite de nulitate... De ex., PV a fost rupt aiurea din cotor... Ynocentta v-a răspuns: dacă nu contestați fondul, contestația nu există. Altminteri încercarea moarte n-are

pavelbuta a scris:

Eu vreau sa invoc ca P.V.este scris gresit

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda contraventionala de la politia locala Nick Z. Nick Z. Buna ziua ! Am primit o amenda contraventionala de la politia locala in care am constatat ca mi-a scris gresit numele de familie ( mi-a gresit o litera ) ... (vezi toată discuția)
Amenda radar laura-jurist laura-jurist buna ziua se poate contesta cu sorti de izbanda un proc verbal pt radar in cazul in care in continutul acestuia se precizeaza doar ca ,,a fost prins de ... (vezi toată discuția)
Contestatie p.v radar popas70 popas70 Buna.Am fost inregistrat in 15.12.2013/10.47h de ap. radar,cu 89 km/ora in localitate fiind la volanul masinii pers.Mentionez ca eram in mers si eu si el ... (vezi toată discuția)