Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contestare P.V.amenda circulatie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contestare P.V.amenda circulatie

Pot cere anularea P.V.pentru faptul ca mi s-a calculat gresit punctul de amenda.Mai precis,punctul de amenda este de 10 la suta din salariul minim brut,deci acum ar drebui sa fie de 190 lei,ori mie mi-a calculat de 145lei
De cerut dv puteti sa cereti,instanta insa va respinge cererea dv
Anularea unui PV contraventie se poate dispune de catre instanta in anumite cazuri si conditii prevazute de disp art 16,17 OG nr 2/2001
Aspectul invocat de dv nu este de natura sa atraga anularea PV
ynocentta, utilizator
Înțeleg că vreți să contestați fiindcâ valoarea e prea mică?
Eu vreau sa invoc ca P.V.este scris gresit
Dacă doar documentele greșite ar fi lovite de nulitate... De ex., PV a fost rupt aiurea din cotor... Ynocentta v-a răspuns: dacă nu contestați fondul, contestația nu există. Altminteri încercarea moarte n-are

pavelbuta a scris:

Eu vreau sa invoc ca P.V.este scris gresit