Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Despre stimulent de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Despre stimulent de insertie

Buna ziua! As vrea sa stiu daca este vreo problema in cazul in care ma intorc mai devreme cu o luna, la lucru, din concediu de crestere a copilului, dar schimbandu-mi locul de munca (la noul loc de munca mi se face un nou contract cu perioada initiala determinata de o luna, urmand ca apoi sa mi se faca un contract nedeterminat). Pot beneficia de stimulent de insertie in acest caz(cu contract initial pe perioada determinata)? Care ar fi pasii ce tb sa-i parcurg? Va multumesc anticipat !
Veti putea beneficia de stimulentul de insertie daca aveti venituri din salarii indiferent de locul de munca sau de felul contractului individual de munca sau al nivelului salariului.