Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Sistarea agentului termic in cadrul asociatiei de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Sistarea agentului termic in cadrul asociatiei de proprietari

Buna seara , daca o asociatie de proprietari are restante mari la radet ( 48.000ron) si in prezent agentul termic este oprit , ce demersuri poate face pentru a putea beneficia din nou de caldura ? Mentionez ca s_a ajuns in situatia aceasta deoarece administratorul a facut o gaura in banii asociatiei de 50_70000ron. In prezent locatarii nu au nici caldura si nici apa calda ! Urmeaza o expertiza contabila , dar pana atunci lumea si mai ales copiii ingheata de frig in casa ! Va multumesc anticipat !
Pana cand veti recupera prejudiciul nu aveti alta sansa decat de a esalona la RADET aceasta datorie si sa strangeti bani suplimentari fata de cotele curente din care sa platiti aceste esalonari.
Altfel nu aveti nicio sansa.
Stiu ca oamenii nu vor sa dea alti bani pentru ca un nemernic i-a furat, dar sansa dv., a tuturor, este sa faceti un efort in plus.
Cand veti recupera acei bani furati, daca ii veti recupera, atunci inapoiati locatarilor acest surplus in masura in care faceti aceasta recuperare.

Iar daca nu se doreste aceasta abordare, fiecare se descurca cum poate, adica cu aparate electrice, cu gaze etc.
:(( Multumesc pentru raspuns !!