Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... CONCESIUNE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

CONCESIUNE

AM UN TEREN IN CONCESIUNE DIN ANUL 1993 PE CARE AM CONSTRUIT O LOCUINTA P+1 IN CARE LOCUESC , LOC HIRSOVA .ACUM VREAU SA CONSTRUESC UN MAGAZIN ALIMENTAR , AM FOST LA PRIMARIE SI MI-AU SPUS CA NU POT, DEOARECE NU SINT PROPIETAR DE TEREN. DACA IL CUMPAR SE POATE
Presupun ca constructia ridicata, respectiv locuinta P+1 are autorizatie de constructie..... aceasta cum v-a fost eliberata?
CRISTIAN C a scris:

DACA IL CUMPAR SE POATE

Fara acordul concedentului nu puteti construi nimic. Poate aveti posibilitatea sa cumparati terenul.
CRISTIAN C a scris:

AM UN TEREN IN CONCESIUNE DIN ANUL 1993 PE CARE AM CONSTRUIT O LOCUINTA P+1 IN CARE LOCUESC , LOC HIRSOVA .ACUM VREAU SA CONSTRUESC UN MAGAZIN ALIMENTAR , AM FOST LA PRIMARIE SI MI-AU SPUS CA NU POT, DEOARECE NU SINT PROPIETAR DE TEREN. DACA IL CUMPAR SE POATE
AM LUAT CERTIFICATUL DE URBANISM PENTRU LOCUINTA ,AUTORIZATIA DE CONSTRUCTIE TOT PTR LOCUINTA ,NU POT SA OBTIN ACUM UN ALT CERTIFICAT DE URBANISM PTR UN MAGAZIN PE O PORTIUNE DIN TERENUL CONCESIONAT FARA SA IL CUMPAR (Conf.LEGI 350/2001 SE POT DA MAI MULTE CERTIFICATE DE URBANISM PTR ACELAS TEREN) V-A ROG LAMURITIMA .TERENUL POT SA IL CUMPAR