Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Model actiune recuperare prejudiciu
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Model actiune recuperare prejudiciu

As avea nevoie de un model de actiune in instanta pentru recuperare prejudiciu. Am efectuat lucrari de reabilitare a blocului, fatada si acoperis, iar unii dintre proprietari au refuzat sa plateasca fiind nevoiti sa achitam noi costul lucrarii si in locul lor. Mentionez ca nu avem asociatie de proprietari de aceea o parte dintre locatari ii vor actiona in judecata pe ceilalti. Daca are cineva un model va multumesc anticipat!
Cum credeti ca este mai bine sa formulam toti vecinii o cerere comuna sau fiecare in parte? Nu avem asociatie de locatari.