Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Complice la spalare de bani
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Complice la spalare de bani

Complice la spalare de bani se mai regaseste in Noul Cod Penal?
Probabil ca nu ati inteles desi s-a raspuns.

Aceasta infractiune nefiind prevazuta in codul penal nu are nicio implicatie juridica noul cod penal asupra ei.

Deci, nu va ajuta cu nimic noul cod penal sub aspect juridic.
Un domn avocat ne-a spus ca se va aplica legea favorabila si va iesi dupa ce a executat 1 an.am vrut sa mai aflu si alta parere,dar se pare ca fiecare spune alt lucru,pana la urma nu stim pe cine sa ascultam.
Ascultati-l pe acela care va studia si analiza cazul dvs.
dar parerea dumneavoastra care este?eu ma refeream la un domn avocat de pe acest site.nu mai avem un avocat care sa se ocupe de acest caz,de aceea cerem pareri
Nu exista lege mai favorabila in sensul dorit de dvs.

Poate ca exista ceva ce nu cunoastem si se poate ajunge la o reducere de pedeapsa din alte considerente decat cele pe care le considerati dvs. concludente in speta.