Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Accident de circulatie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Accident de circulatie

accident de ciculatie intre doua auto venind din sens
contrar, ciocnire laterala stinga , fara victime. se solicita intelegere amiabila si una din parti doreste sa se anunte politia sau bani ptr reparatie. se suna
la politie se sugereaza prin tel intelegere amiabila, dupa 2h 30min vine politia . auto meu este pe platforma nu se mai poate circula cu el. nu se mai face intelegere amiabila. proces verbal cu recoltare probe bipologice, alcolemie 0.21. desi nu mai era cazul.. se amendeaza cu 1000
lei si suspendare permis cond. 3 luni.am facut plingere impotriva p.v, am sansa ptr, anulare p,v,

Gabriela Mihai, Avocat
Care ar fi motivele pe care doriti sa le invocati ptr anularea procesului verbal?
au trecut 2,3h de la accident.nu mai era cazul de recoltare probe biologice.deoarece cu auto nuse mai putea circula,si la tel.cind am vorbit cu of. de politie a zis ca nu vine ,si sa facem intelegere amiabila.
NU sunt motive ptr anularea procesului verbal.

Cititi aici in ce conditii se poate anula un proces verbal de contraventie
www.avocatnet.ro/content/art...
maxim daca spuneti ca ati baut doua beri in asteptarea politiei - dar va garantez ca nu va crede nimeni :)