Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Custodia copilului
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Custodia copilului

as dori un raspuns si eu de ce fosta concubina cu care am o fetita nu ma lasa sa imi vad fetita desi ii trimit bani lunar pentru intretinerea fetitei iar cand vreau sa merg sa imi vad fetita nu ma lasa imi interzice mereu
:((
Va trebui sa contactezi un mediator pentru realizarea sedintei de informare cu privire la avantajele medierii care este obligatorie in aceasta situatie.
Sesizati protectia copilului referitor la batai, ce dovezi aveti in acest sens?
Sa intelegem: ne intereseaza fetita, nu mama ei, deci ce batai sau agresiuni, fizice sau nu, suporta fetita. Ne intereseaza ce mediu e acolo, ce conditii aveti dv., ce program de lucru are mama sau aveti dv. si tot asa.
Faceti actiune in instanta.