avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1921 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... drept somaj - dupa somaj
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

drept somaj - dupa somaj

am fost angajat 29 ani.din 09-04-2008 am intrat in somaj pina in 23-03-2009.din 24-03-2009 m-am angajat cu contract de munca nedeterminat. pot sa mai beneficiez de somaj daca sunt concediat de la noul loc de munca? si daca da, dupa cat timp ? care ar mai fi conditiile pe care trebuie sa le intrunesc sa primesc somaj din nou?
multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Ana_25 , utilizator 12:08, 11 Iunie 2009
da da .... v-am multumit , si va multumesc inca odata pt raspuns

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Beneficiaza de somaj ? anymaryh anymaryh Buna ziua! Am urmatoarea situatie : o persoana a lucrat la o societate, postul i-a fost restructurat, a intrat 2 luni in somaj (iulie si august 2012), iar ... (vezi toată discuția)
Pot beneficia de somaj? veronica38 veronica38 am fost angajata cu contract pe perioada nedeterminata pana la data de 03 03 20 11 cand am decis sa-mi depun lichidarea la zi ,mi sa desfacut contractu cu art ... (vezi toată discuția)
Contract individual de munca - perioada determinata 1 luna Cris001 Cris001 Buna ziua, Am nevoie de un sfat, am CIM pe perioada nedeterminata. Sunt angajat de mai bine de 12 luni, compania mi-a propus incetarea contractului de munca ... (vezi toată discuția)