Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie de intretinere
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie de intretinere

buna seara sunt divortat si din casatorie a rezultat un baietel dupa divort baietelul a ramas cu domiciliul stabil la mine sotia mea nu vrea sa plateasca pensia de intretinere cum trebuie sa procedez?

gi-jane2, moderator
Cand ati divortat, in acea hotatare nu scrie si de pensie, cat trebuie sa plateasca ?
ba da 1/4 din venitul realizat la acea data. dar ea nu realiza nici un venit legal adica nu lucra si nu lucreaza cu contract, lucreaza la negru.in aceasta situatie ce este de facut?