avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1842 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie de intretinere
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie de intretinere

buna seara sunt divortat si din casatorie a rezultat un baietel dupa divort baietelul a ramas cu domiciliul stabil la mine sotia mea nu vrea sa plateasca pensia de intretinere cum trebuie sa procedez?

Ultima modificare: Sâmbătă, 7 Decembrie 2013
gi-jane2, moderator
Cel mai recent răspuns: ovidar01 , utilizator 20:30, 11 Decembrie 2013
Cand ati divortat, in acea hotatare nu scrie si de pensie, cat trebuie sa plateasca ?
ba da 1/4 din venitul realizat la acea data. dar ea nu realiza nici un venit legal adica nu lucra si nu lucreaza cu contract, lucreaza la negru.in aceasta situatie ce este de facut?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Majorare pensie intretinere adania adania ce acte trebuie depuse odata cu cererea pentru majorarea pensiei de intretinere? (vezi toată discuția)
Neplata pensie alimentara nina1974 nina1974 Buna ziua Din martie de când am divortat fostul sot nu mi-a platit pensia alimentara la copii. Ce trebuie sa fac? Il dau in judecata? (vezi toată discuția)
Pensia alimentara lenutaa lenutaa Buna.Parintii mei au divortat la nasterea mea,eu am ramas in custodia mamei iar tatal meu nu mi-a platit deloc pensia alimentara,am 17 ani si cateva luni...ce ... (vezi toată discuția)