Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Expert topo partinitor
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Expert topo partinitor

Va rog sa-mi spuneti cum sa procedez in situatia in care expertul topo fiind amenintat de partea adversa si-a schimbat raportul de expertiza in favoarea acesteia iar dupa obiectiunile mele a refacut raportul spunand ca ambele parti au dreptate , fapt ce este in contradictie cu realitatea din acte si pe teren ?
Daca aveti probe temeinice cum ca a fost amenintat si ca aveti suspiciuni privind impartialitatea sa, il puteti recuza, expertii se recuza in aceleasi conditii ca si judecatorii.