Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Prelungire concediu ingrijire copil de la 2 ani la 3 ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Prelungire concediu ingrijire copil de la 2 ani la 3 ani

Buna seara
Am un baietel in varsta de 1 an si 8 luni care are o alergie severa la proteinele din lapte, as vrea sa stiu daca cu aceasta alergie pot obtine o prelungire la concediu pana la 3 ani
ana-cer, moderator
1. Pentru a prelungi CCC pana la varsta de 3 ani trebuie sa obtineti un certificat de handicap pentru copil.

2. Luati legatura cu medicul de familie si cu DGASPC din judetul dvs.