avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1060 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Prelungire concediu ingrijire copil de la 2 ani la 3 ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Prelungire concediu ingrijire copil de la 2 ani la 3 ani

Buna seara
Am un baietel in varsta de 1 an si 8 luni care are o alergie severa la proteinele din lapte, as vrea sa stiu daca cu aceasta alergie pot obtine o prelungire la concediu pana la 3 ani
Ultima modificare: Sâmbătă, 14 Decembrie 2013
ana-cer, moderator
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 11:51, 14 Decembrie 2013
1. Pentru a prelungi CCC pana la varsta de 3 ani trebuie sa obtineti un certificat de handicap pentru copil.

2. Luati legatura cu medicul de familie si cu DGASPC din judetul dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ccc pt copil cu handicap sircuanda sircuanda Buna ziua, am un bebelus de 1 an si 3 luni, nascut cu handicap la picioare. Eu am optat inainte de a naste pt CCC de 2 ani; acum mai pot face ceva sa ... (vezi toată discuția)
Acte necesare incadrare handicap pt intoleranta la lactoza Anda P Anda P Buna ziua. Baietelul meu de 1 an si 3 luni are intoleranta la lactoza, dovedita prin analize genetice. Spuneti-mi va rog ce trebuie sa fac sa beneficiez de ... (vezi toată discuția)
Prelungire ccc de la 2 la 3 ani aselajusto aselajusto momentan sunt pe maternitate pana la 2 ani , fetita mea in 7 mai va implini 2 anisori , din pacate ni sau descoperit o serie de boli , si as dori sa imi ... (vezi toată discuția)