avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1698 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Poate fi contestat un onorariu exagerat?
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Poate fi contestat un onorariu exagerat?

va rog sa-mi spuneti daca pot contesta onorariu unui avocat. In urma unui proces civil am pierdut ,iar cheltuielile partii adverse[pirit] au fost f mare [ 6000 ro] pentru o intimpinare si o singura sedinta deoarece eu am pierdut prin neprezentare din motive medicale , [eu am intentat proces ptr daune morale ]. nu exista anumite limite ?multumesc
Cel mai recent răspuns: olga2011 , utilizator 22:30, 15 Decembrie 2013
Ce se stipuleaza in contract? Dacă aţi semnat contractul aţi acceptat condiţiile si onorariul.
problema e ca partea adversa si-a pus la cheltuieli de judecata suma de 6000 ron . deci eu va trebui sa platesc aceste cheltuieli prin pierderea procesului asa cum v-am scris, multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Onorariu avocat exagerat olga2011 olga2011 am pierdut un proces civil pentru daune morale . partea adversa si-a stabilit un onorariu f mare de 6000 ron pe care trebuie sa-l platesc eu . Va ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli de judecata cercetasa cercetasa dupa un proces penal pt. vatamare corporala eu fiind inculpatul daca pierd procesul cheltuielile de judecata in ce consta????????? o expertiza medicala ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli de judecata si numarul sedintelor oltul oltul cheltuielile de judecata depind de numarul sedintelor? de exemplu daca am un proces si am al doilea termen si cer o amanare cheltuielile de judecata se ridica ... (vezi toată discuția)