Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Poate fi contestat un onorariu exagerat?
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Poate fi contestat un onorariu exagerat?

va rog sa-mi spuneti daca pot contesta onorariu unui avocat. In urma unui proces civil am pierdut ,iar cheltuielile partii adverse[pirit] au fost f mare [ 6000 ro] pentru o intimpinare si o singura sedinta deoarece eu am pierdut prin neprezentare din motive medicale , [eu am intentat proces ptr daune morale ]. nu exista anumite limite ?multumesc
Ce se stipuleaza in contract? Dacă aţi semnat contractul aţi acceptat condiţiile si onorariul.
problema e ca partea adversa si-a pus la cheltuieli de judecata suma de 6000 ron . deci eu va trebui sa platesc aceste cheltuieli prin pierderea procesului asa cum v-am scris, multumesc