Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Primire bani din fonduri europene
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Primire bani din fonduri europene

Buna ziua,

Detin un PFA. In urma participarii la un curs de antrepenoriat finantat de fonduri europene am primit subventii pentru infiintarea si dezvoltarea activitatii PFA-ului. Acesti bani au fost deja impozitati. Ce fel de document ar trebui sa cer institutiei care a organizat cursul ca sa il pot inregistra ca document contabil si sa pot justifica astfel banii primiti?

multumesc,
Dea
pe ce axa sau masura s a tinut cursu
Nu cred ca se pune problema ca banii sa fie inclusi in pfa adica in registrul jurnal de incasari si plati. Ei au fost primiti pe persoana fizica si doar va ajuta ca "aport" cu bani personali la pfa.