Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare

Buna dimineata!
Va rog sa-mi spuneti daca mi-am dat demisia la data de 21 noiembrie 2013 si am gasit sa ma angajez cu luna ianuarie 2014 pot beneficia de somaj cu intrerupere de o luna de zile? Sau sa imi fac angajarea cat mai repede posibil ?
Daca ati demisionat nu beneficiati de somaj.
Daca ati demisionat de la vechiul loc de munca si va angajati cu c.i.m. pe durata determinata in alta parte, atunci puteti somaj.