Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Rata lunara imprumut de nevoi personale achitata ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Rata lunara imprumut de nevoi personale achitata partial

Ce se poate intampla ,daca nu mai am posibilitatea de a achita integral ratele lunare?In fiecare luna depunem doar 150 euro,fata de 380 euro cat e rata.
Ce masuri poate lua banca inpotriva noastra? Are dreptul sa puna sechestru pe toate bunurile detinute de noi si pe tot venitul nostru?CE putem face ?

VA MULTUMESC

:((

kozmaalina, utilizator
Pe tot venitul nu, dar depinde cate credite sunt, care e venitul... poate pune poprire pe o parte din el. Si pe bunuri, sigur. Pe toate, mai sunt si exceptii, insa depinde de meseria dv. etc.