Forum Discuţii juridice Executare silită Executare judecatoreasca- executare silita a fostului ...
Discuție deschisă în Executare silită

Executare judecatoreasca- executare silita a fostului sot, somatii trimise pe adresa mea

fostul sot a facut un imprumut in 2008 pe adresa mea. eram divortati din 2003 .casa este a mea ,pe numele meu,dobandita inaintea casatoriei. acum fostul sot si-a schimbat adresa dar somatiile vin tot pe adresa mea. creditul a fost de nevoi personale. ma afecteaza in vreun fel? am inteles ca i s-a infiintat si poprire pe salariu. va multumesc anticipat.
Nu veti fi afectata cu nimic daca imobilul a fost cumparat inaintea casatoriei. Puteti merge la executorul judecatoresc sa specificati ca debitorul nu mai locuieste la acea adresa si daca o aveti pe cea noua, o puteti comunica acestuia.
Contractul de credit este pe persoana individualizata cu CNP
In caz de executare se dispune procedura executarii silite asupra bunurilor in evidenta debitorului
In situatia mentionata,nu sunteti afectata