Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Problema greseala primarie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Problema greseala primarie

Buna ziua.

Suntem trei mostenitori la un teren (vie) de o suprafata revativ mica. Avem Titlu de prorpietate si am vrut sa facem o vanzare cumparate prin care sa ii cumpar partea lui. La intabulare am avut surpriza sa nu putem face acest lucru pentru ca Cadastru ne-a respins cererea de intabulare pt ca "anumite elemente tehnice nu corespund". Mai exact nu stiu sa va spun pt ca nu au motivat dar verbal nr de parcela din Titlu nu corespunde cu nr de parcela din ce au ei in harta .. desi e indiscutabil ca e vb despre acelasi teren.

Noi, eu si fratele, am cheltuit niste bani pt procura, trimis diferite acte, un acont .. in fine, niste bani si acum nu putem definitiva actele, respectiv intabularea.

Ce putem face? Pare o greseala a Primariei pt ca ne-au emis Titlu de Proprietate gresit. Nu e vina noastra si vrem sa facem act de vanzare cumparare cu pamanturile noastre, proprieate, lasate de la parinti. Ce solutie ne-ar putea rezolva problema.

Va multumesc!
Initial analizati motivarea incheierii de respingere a cererii adresate la OCPI
Numai dupa ce ve-ti cunoaste motivul respingerii cererii,puteti sa desfasurati demersuri pentru indreptare eroare