Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... valabilitate permis
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

valabilitate permis

In primul rand va doresc un an nou vericit si implinirea tuturor dorintelor!
As dori si eu sa stiu daca pot conduce un autoturism in germania cu un permis eliberat in Romania in anul 2004,valabil pana in august 2014
Puteti conduce oriunde este valabil permisul romanesc in conditiile in care nu este expirat.
In Germania puteti conduce daca posedati un permis eliberat de autoritatile romane daca corespunde categoriei de vehicul pe care il conduceti, dar numai pana la data valabilitatii.