Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drept de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drept de proprietate

Buna ziua

Este posibil, prin legislatia actuala, ca un cetatean sa-si capete dreptul de proprietate asupra unor bunuri imobile (teren ,casa) ce sunt intabulate pe numele altui cetatean ce le-a dobandit legal prin act de vanzare-cumparare ?
Acest lucru ar fi posibil numai daca s-ar anula actul de vanzare-cumparare, dupa care persoana in cauza sa obina dreptul de proprietate asupra acelui imobil.