Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Fiscalitate - plata impozit chirie
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Fiscalitate - plata impozit chirie

Matusa mea a inchiriat o camera unei persoane pe 2 ani, cu contract inregistrat la Directia Finantelor. Acea persoana a plecat din tara fara sa mai plateasca chiria si utilitatile. In contract nu sut prevazute conditiile de reziliere a contractului. Pentru a nu mai plati impozit la Directia finantelor ce trebuie facut?
Proprietarul imobilului declara la autoritatea fiscala rezilierea unilaterala a contractului ca urmare a parasirii spatiului de catre chirias