Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Am dreptul sa solicit copii xerox dupa deciziile ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Am dreptul sa solicit copii xerox dupa deciziile Ad.Generale si ale Com.Executiv?

Buna ziua, sunt proprietar de apartament , intr-o Asociatie de proprietari. Am solicitat scris presedintelui de bloc (Asociatie de Proprietari ) sa-mi dea copii xerox dupa :
1. Hotararile Adunarii Generale ale asociatiei de Proprietari
2. Hotararile Comitetului Executiv.
Sunt refuzat de catre presedintele de asociatie. Nu imi elibereaza asa ceva spunand ca legea nu-i permite. Presedintele spune ca doar sa le vad.si atat.
Ce spune legea 230/2007 si HG 1588/2007 norme de aplicare.
Va rog daca se poate a da un raspuns
Este legal sa primesc copii xerox dupa aceste hotarari ?
Care este art din lege care imi da dreptate ?
P.S In cadrul a se fac lucruri care nu au fost stabilite prin cele doua foruri !
Cu deosebita stima

Tocmai ca nu sunt secrete, ci accesibile, le puteti citi la sediu. Asta va spunem cativa dintre noi.
taraboi22 a scris:

Eu am cerut asociatiei copii xerox dupa aceste documente ,,contra cost,,

Puteti sa va materializati interesul,fotografiind cu telefonul mobil documentele