Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Colegiul asistentilor sociali
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Colegiul asistentilor sociali

Lucrez din 2007 ca as.soc, in perioada 2012-2013 am fost in cic. Spuneti-mi va rog daca ma inscriu acum in colegiu ce incadrare pot primi, practicant, principal, perioada de cic se considera vechime in munca?
Perioada concediului pentru creşterea copilului constituie vechime în muncă şi în serviciu, precum şi în specialitate şi se are în vedere la stabilirea drepturilor ce se acordă în raport cu acestea.