avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1644 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Consecinte inchidere magazin
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Consecinte inchidere magazin

V-as ruga sa-mi spuneti ce consecinte are inchiderea unui magazin, la care patronul (firma) are datorii catre mai multe firme -cateva sute de lei/furnizor- si marfa din magazin nu acopera datoriile si nu exista bani suficienti pentru achitarea lor?
Patronul nu a declarat vre-un faliment, ci pur si simplu a disparut.
Ultima modificare: Vineri, 10 Ianuarie 2014
Sergiu92, utilizator
Cel mai recent răspuns: Sergiu92 , utilizator 23:02, 11 Ianuarie 2014
Multumesc pentru raspuns!

Putinul ce il cunosc se refera la partea legislativa in astfel de situatii.
Iar de la el, amanuntele...le scot cu clestele. :((

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutor, srl cu datorii anaioana anaioana In urma cu 9 luni mi_am deschis un magazin naturist, felul societatii microintrepindere cu impozit pe venit, in tot acest timp eu am bagat bani, dar nu am avut ... (vezi toată discuția)
Recuperare salariu si garantie adinaiuliana adinaiuliana Buna seara, Scriu in numele mai multor colegi Banuiesc ca sunt deja cunoscute problemele acestei firme (neplata furnizorilor, a chiriilor spatiilor, a ... (vezi toată discuția)
Judecata cu un patron fugit din tara daridannah daridannah buna seara,am si eu o problema ,ma judec cu patronul firmei unde am lucrat,el a fugit din tara si magazinul s-a inchis din cauza ca nu a mai platit facturile ... (vezi toată discuția)