Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Consecinte inchidere magazin
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Consecinte inchidere magazin

V-as ruga sa-mi spuneti ce consecinte are inchiderea unui magazin, la care patronul (firma) are datorii catre mai multe firme -cateva sute de lei/furnizor- si marfa din magazin nu acopera datoriile si nu exista bani suficienti pentru achitarea lor?
Patronul nu a declarat vre-un faliment, ci pur si simplu a disparut.
Sergiu92, utilizator
Multumesc pentru raspuns!

Putinul ce il cunosc se refera la partea legislativa in astfel de situatii.
Iar de la el, amanuntele...le scot cu clestele. :((