avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 788 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Cum pot face plangere la CEDO
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Cum pot face plangere la CEDO

Se poate face si de persoana fizica sau este necesar sa se faca de un avocat care sa ma reprezinte
Cel mai recent răspuns: tgeorgescu , utilizator 22:32, 21 Ianuarie 2014
Nu ma pricep foarte mult la contestat amenzi, dar chestia cu plangere la procurorul sef s-ar putea sa nu fie calea oficiala de contestare a amenzii. SI daca n-o contestati pe calea special instituita pentru asta, va veti pierde orice drept de a o mai contesta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Hotararile definitive admise de cedo. _Alin_ _Alin_ Doresc sa inteleg mai bine despre care hotarari / decizii definitive date de instantele din Romania pot fi admise de catre CEDO, pentru ca citind prin ... (vezi toată discuția)
Civil/cedo xuser xuser Speta de caz: In 2007 primesti bataie in sectia de politia. Dupa o ancheta de 2 ani, desigur ca pierzi in Romania (politistii primesc NUP se retinere ... (vezi toată discuția)
Cedo gabri01 gabri01 Vreau sa trimit un dosar penal la cedo dar nu stiu care e calea cea mai scurta posibil.Am auzit ca dureaza ani de zile,m-am gandit ca daca il traduc si imi ... (vezi toată discuția)