Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Cum pot face plangere la CEDO
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Cum pot face plangere la CEDO

Se poate face si de persoana fizica sau este necesar sa se faca de un avocat care sa ma reprezinte
Nu ma pricep foarte mult la contestat amenzi, dar chestia cu plangere la procurorul sef s-ar putea sa nu fie calea oficiala de contestare a amenzii. SI daca n-o contestati pe calea special instituita pentru asta, va veti pierde orice drept de a o mai contesta.