Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Informatie! Plata in rate taxa concesiune societate ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Informatie! Plata in rate taxa concesiune societate comerciala

De ce taxa impusa de primarie pt concesiune nu se poate plati in 2-3 rate pt.anul in curs,de catre o societate?Aceasta taxa este impusa sa se plateasca neaparat in luna ianuarie a anului in curs,ca daca nu se vor plati penalitati destul de mari....Rog sa raspunda cineva la intrebarea asta.....
Posibil ca masura sa fie dispusa prin HCL