Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Instigare la fals
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Instigare la fals

Buna ziua,
lucrez la o companie de stat iar seful imi face zile negre amenimtandu-ma cu dat-ul afara ca nu intocmesc anumite avize cu date care nu reflecta datele exacte..
Ce pot face? intr-o conv. tel se intelege clar ce-mi cere dar asta o pot folosi doar daca cere parchetul?
Buna ziua,
Puteti sa formulati o plangere la parchet si sa le explicati ca exista acele inregistrari. Solicitati sa ceara ei autorizatia pentru inregistrare dumneavoastra urmand sa-l zgabdariti dumneavoastra sa spuna din nou ce vrea de la dumneavoastra.
Multumesc, convorbirea o pot prezenta si directorului mai mare?