Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Schimbare pasaport la schimbare domiciliu
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Schimbare pasaport la schimbare domiciliu

Buna ziua
As dori sa stiu daca e necesara schimbarea pasaportului in cazul in care am schimbat domiciliul?
Va multumesc!
Pasaportul nu se schimba ptr ca nu exista inscris domiciliul pe el. Adresa de domiciliu poate fi aflata in baza CNP-ului.
Trebuie sa va corectez, deoarece pe pasaportup romanesc este scris domiciliul in sensul ca acesta este in alta tara decat Romania (se scrie care este tara de domiciliu)