Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Pedeapsa
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Pedeapsa

Daca a fost condamnat pentru asocierea in vederea savarasirii de infractiuni(3 ani) si complice la spalare de bani(3 ani) iar pedeapsa finala este de 3 ani.La intrarea in vigoare a noului cod penal-asocierea in vederea savarasirii de infractiuni este intre 1 si 3 ani(si se aplica legea mai favorabila si o sa fie 1 an) iar la complice la spalare de bani(o sa fie 3 ani).Daca o infractiune o sa fie 1 an si cealalta 3 ani,atunci ce se intampla?
asocierea in vederea savarasirii de infractiuni si complice la spalare de bani sunt fapte de coruptie?

Capitolul I - INFRACTIUNI CONTRA ORDINII SI LINISTII PUBLICE

Art. 367 Constituirea unui grup infractional organizat

spalarea de banimtrebuie sa specificati clar ce anume a facut pentru a se vedea noul corespondent in codul penal sau poate ca a ramas acea lege in vigoare.