Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Indicele de corectie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Indicele de corectie

am primit pensia de invaliditate luna aceasta doar marita cu acel procent de 3;70 fara indicele de corectie am iesit in anul 2012 la pensie de invaliditate eu beneficiez de acest indice multumesc...
Pe cupoanele de pensie MAI. nu scrie punctajul decat suma pensiei , cass impozit cum am enumerat mai sus . Pe decizia de pensie din 14-08-2012 scrie total drepturi 1280 ron iar stagiul total de cotizare realizat este de 36 ani 1 luna si 26 de zile
fanfan67 a scris:

Pe cupoanele de pensie MAI. nu scrie punctajul decat suma pensiei , cass impozit cum am enumerat mai sus . Pe decizia de pensie din 14-08-2012 scrie total drepturi 1280 ron iar stagiul total de cotizare realizat este de 36 ani 1 luna si 26 de zile, varsta o aveam atunci de 45 ani si 4 luni nici eu nu mai inteleg nimic

fanfan67, utilizator
Daca nu am control pe evolutia punctajului mediu anual de la deschiderea drepturilor si pana astazi,nu pot sa va mai ajut,