avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 610 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Indicele de corectie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Indicele de corectie

am primit pensia de invaliditate luna aceasta doar marita cu acel procent de 3;70 fara indicele de corectie am iesit in anul 2012 la pensie de invaliditate eu beneficiez de acest indice multumesc...
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 10:03, 27 Ianuarie 2014
Pe cupoanele de pensie MAI. nu scrie punctajul decat suma pensiei , cass impozit cum am enumerat mai sus . Pe decizia de pensie din 14-08-2012 scrie total drepturi 1280 ron iar stagiul total de cotizare realizat este de 36 ani 1 luna si 26 de zile
fanfan67 a scris:

Pe cupoanele de pensie MAI. nu scrie punctajul decat suma pensiei , cass impozit cum am enumerat mai sus . Pe decizia de pensie din 14-08-2012 scrie total drepturi 1280 ron iar stagiul total de cotizare realizat este de 36 ani 1 luna si 26 de zile, varsta o aveam atunci de 45 ani si 4 luni nici eu nu mai inteleg nimic


Ultima modificare: Duminică, 26 Ianuarie 2014
fanfan67, utilizator
Daca nu am control pe evolutia punctajului mediu anual de la deschiderea drepturilor si pana astazi,nu pot sa va mai ajut,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poate creste punctajul pensiei fara documente suplimentare? riadna56 riadna56 Buna ziua am iesit la pensie anticipata partial la data de 01.06.2012 cu un punctaj de 1,84225.In luna ianuarie 2013 punctajul a crescut la 1,95279. La ... (vezi toată discuția)
Recalculare pensie vladuta vladuta se mai recalculeaza pensiile din 2011-2012 ,deoarece suntem in luna iunie si nu am primit nimic???/ (vezi toată discuția)