Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Plata onorarii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Plata onorarii

Buna,dupa procesul de fond am fost obligat la plata a sumei de 1000 de lei cheltuieli de judecata„„„„„dupa apel a fost obligata partea adversa la plata sumei de 500 lei cheltuieli de judecata„„„„dupa recurs am fost obligat eu la plata sumei de 1500 lei cheltuieli de judecata„„„„pana acum nimani n-a platit nimic.Cat trebuie sa platesc , in cat timp si cum.Multumesc anticipat!
Platiti si suma din fond si cea din recurs cat mai repede pentru ca, in cazul in care cheltuielile de judecata nu se platesc de buna voie, se poate trece la executare silita si platiti si onorariul executorului judecatoresc!
Nu este chiar asa..... cititi cu atentie sentintele sau mergeti la un avocat sa le interpreteze.
Daca in apel a fost desfiintata sentina data in fond si cea din apel a fost desfiintata in recurs e posibil sa aveti de platit numai 1500 lei. Pe aceeasi logica partea cealalta nu va datoreaza nimic.